دامنه نام منحصر بفردی است که برای شناسایی سایت اینترنتی مورد استفاده قرار می‌گیرد، و از یک یا چند قسمت تشکیل شده است که با نقطه (دات) از هم جدا شده‌اند(مانند WWW.KIAWEB.COM).

که قسمت اول ماهیت آدرس ‘www’ قسمت دوم نام دامنه (Domain Name) به قسمت سوم پسوند موضوعی و به قسمت آخر پسوند کشوری می‌گویند، نام دامنه همان نام سایت است (مانند KIAWEB) و پسوند دامنه شما بیانگر نوع سایت شما خواهد بود (مانند COM).

تعدادی از پسوندهای پراستفاده عبارت‌اند از:

پسوند com. برای سایت‌های تجاری و عمومی
پسوند net. برای شبکه‌ها
پسوند org. برای سازمان‌ها و ارگان‌ها
پسوند .info بانک‌های اطلاعاتی
پسوند .name نام شخص
پسوند .mobi برای موبایل و دستگاه‌های همراه
پسوند .biz تجارت
پسوند .travel مسافرت
پسوند gov. برای سایت‌های دولتی (فقط آمریکایی)
پسوند edu. برای موسسات آموزشی (فقط آمریکایی)
پسوند .asia آسیا
پسوند .coop تعاونی ها
پسوند .museum موزه ها
پسوند .int بین‌الملل
پسوند .jobs شغل
پسوند .eu اروپا
پسوند .tel تلفن ها
پسوند .tv تلویزیون

هریک از کشورهای جهان دارای یک یا چند پسوند ملی هستند که برای سایت‌های منصوب به آن کشور استفاده می‌شوند. دامنه ملی کشور ایران “‎.ir” است و کد بین‌المللی “.ایران” نیز مراحل آزمایشی را می‌گذراند.(مانند WWW.KIAWEB.IR)

برای هر سایت حداقل به یک دامنه نیاز داریم انتخاب نام دامنه میتواند بر اساس نام شما (در سایت های شخصی) یا نام شرکت شما باشد یا می تواند بر اساس نوع فعالیت شما باشد همچنین میتوانید چند دامنه را برای سایت خود ثبت نمایید(مانند WWW.KIAWEB.COM و WWW.KIAWEB.IR). البته لازم است نام دامنه برای ثبت آزاد باشد یعنی شخص یا شرکتی قبلا آنرا ثبت نکرده باشد.شرکت مهندسی اینترنت کیاوب آماده است در این زمینه مشاوره و بررسی لازم را ارائه نماید تا نام دامنه مناسبی برای شما انتخاب شود و آنرا ثبت نماید.

ثبت دامنه بصورت سالیانه می باشد و هزینه سالیانه دارد. شما میتوانید با پرداخت هزینه بیشتر دامنه را برای چندین سال ثبت نمایید و یا اینکه هر سال در سررسید ثبت آنرا تمدید نمایید.

 

ثبت دامنه
دسته بندی شده در:                                    

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *